Сторінки
- Головна сторінка
- Вітаю!
- Нушенятко
- Осередки НУШ
- НУШ 2 клас
- медіа в нуш
- Нормативні документи
- Виховна робота
- Мій 1-й клас
- 2 клас
- До уваги батьків
- Веб 2.0
- Методична скринька
- Інформатика у початковій школі
- Робота із сервісами
- Вивчаємо німецьку.
- Мій конспект
- Мої досягнення
- Уроки
- Бесіди з учнями
- Цікаві завдання.
- Корисні посилання
- Абакус
- Проєктна група вчителів ПШ
- Атестація 2021 - 2022рр.
вівторок, 6 грудня 2016 р.
вівторок, 22 листопада 2016 р.
Метод Едварда де Боно «Шість капелюхів мислення» легко може бути використаний на уроці будь-якої предметної області. Використання даного методу на уроці розвиває в учнів здатність структурувати інформацію, в «Шести капелюхах мислення» автор представляє простий, але ефективний метод, що дозволяє стати кращим мислителем. Він поділяє мислення на шість відмінних один від одного режимів, позначених капелюхами різного кольору. «Одягання» капелюхів фокусує мислення, «зміна» капелюхів змінює його напрям.
середа, 16 листопада 2016 р.
16
листопада відзначається Всесвітній
ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ. Саме до
цього дня присвячений наш урок.
У Франції колись жив Шарль
Моріс Талейран. Це була людина, талановита і уміла враховувати настрої оточуючих,
уважно до них ставитися, шукати рішення проблем. Від імені цього мудреця з'явилося слово ТОЛЕРАНТНІСТЬ, що в перекладі з англійської означає терпіння.
вівторок, 15 листопада 2016 р.
Мобільне опитування за допомогою plickers.com
Пам’ятаєте сигнальні картки? Кожній дитині видавалися кружечки різного кольору, задавались запитання і діти піднімали кружечок того кольору, який на їхню думку відповідав правильній відповіді.Час іде, з’являються нові можливості. Сучасний вчитель для швидкої перевірки може скористатись новітніми технологіями. Одна з них – планшет чи смартфон, а програма, за допомогою якої він буде здійснювати перевірку, називається Plickers.
Plickers - це додаток, що дозволяє миттєво оцінити відповіді всього класу і спростити збір статистики. Ресурс англомовний, але у нього дружній інтерфейс, з яким не важко розібратись.
Як можна використовувати Plickers?
1. Фронтальне опитування в кінці уроку.
Мета - зрозуміти, що діти засвоїли за урок, а що ні.
2. Фронтальне опитування на початку уроку за матеріалом попереднього уроку.
Мета - зрозуміти, що засвоїлося, а що потрібно повторити.3. A / B -тестування подачі матеріалу.Мета - з'ясувати, як краще розповідати дітям той чи інший матеріал. Беремо два класи (або дві групи). Розповідаємо їм один і той же матеріал, але по-різному. Наприкінці уроку проводимо фронтальне опитування і порівнюємо результати.4. Проведення тестів / перевірочних робіт.При правильній підготовці перевірочні роботи можна проводити у форматі Plickers. Результати будуть доступні відразу, без необхідності перевірки та / або наявності смартфонів / комп'ютерів у дітей.5. Аналіз роботи вчителя в динаміці.Результати можна і потрібно показувати адміністрації, яка може контролювати процес засвоєння знань учнями.- Як працює Plickers?
- Тестування у 2 класі на уроці читання. Перевірка знань тексту.
-
- Здорово!!! Це швидко і ефективно. Головне дітям подобається.
четвер, 10 листопада 2016 р.
неділя, 30 жовтня 2016 р.
четвер, 13 жовтня 2016 р.
14 жовтня- День захисника Вітчизни!
14 жовтня кожного року увесь христианський світ з глибокою любов'ю славить Пресвяту Богородицю. На Запоріжжі козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що свято отримало другу назву - Козацька Покрова. Тому 14 жовтня - це день українського козацтва.
Указом Президента України Петра Порошенка День захисника Вітчизни відзначатимуть щороку 14 жовтня, у День українського козацтва. Мої 2 - класники під час виховної години.
середа, 5 жовтня 2016 р.
середа, 28 вересня 2016 р.
На початку вересня закінчилися дистанційні курси "Веб - квести". Скоро отримаємо свої сертифікати!!!
За посиланням квест можете потрапити на мій веб - квест "Острів скарбів"
пʼятниця, 22 липня 2016 р.
Нові програми початкової школи затвердять 4 серпня
Щоб забезпечити нову якість української освіти ще до запуску Нової української школи, Міністерство освіти і науки розвантажило і оновило навчальні програми для початкової школи та змінює методичні рекомендації для вчителів. Про це під час прес-конференції на тему "Звіт про роботу МОН за 100 днів" розказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
"Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року", - зазначила Міністр освіти і науки.
Гриневич нагадала, що розвантаження і оновлення програм було здійснено спільно з відкритою платформою EdEra, на якій всі програми були виставлені для публічного обговорення і коментування. Понад 4000 тисячі коментаторів залишили понад 8000 пропозицій, більшість з них – від вчителів практиків.
За словами міністра, повторне обговорення програм, вже з внесеними змінами, показало, що більшість задоволена внесеними змінами і тим, що думка дописувачів під час громадського обговорення була врахована.
"В чому полягає це оновлення програм. Насамперед, буде знято обов’язковий розподіл годин – вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати. Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей, Так, згідно програмі для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться розмовляти. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей", - повідомила Лілія Гриневич.
Після затвердження програм до 1-го вересня будуть змінені методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів. Вчителям буде рекомендовано писати з дітьми олівцем замість ручки.
За словами Лілії Гриневич, це допоможе першачкам не боятися помилок, формувати позитивне сприйняття навчального процесу. Також планується зняти вимогу перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.
четвер, 16 червня 2016 р.
Типові навчальні плани початкової школи
Пояснювальна записка
Типові навчальні плани початкової школи (далі - Типові навчальні плани) складені на виконання Закону України "Про загальну середню освіту" з метою впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011р. №462 "Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти".
Відповідно до мов навчання у системі загальної середньої освіти передбачено окремі варіанти Типових навчальних планів початкових шкіл з українською мовою навчання (додатки 1, 2), початкових шкіл з навчанням російською, іншою мовою національної меншини (додаток 3), спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (додатки 4, 5) та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу (додатки 6, 7).
Типові навчальні плани містять інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов'язкову для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування і форм власності, та варіативну, в якій передбачено додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курси за вибором, індивідуальні та групові заняття, консультації.
На основі Типових навчальних планів загальноосвітні навчальні заклади складають на кожен навчальний рік робочий навчальний план з конкретизацією варіативної складової, враховуючи особливості регіону та індивідуальні освітні потреби учнів. Повноцінність початкової загальної освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів.
В основу систематизації матеріалів нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти покладено освітні галузі "Мови і літератури", "Математика", "Природознавство", "Суспільствознавство", "Мистецтво", "Технології", "Основи здоров’я і фізична культура".
Освітня галузь "Мови і літератури" з урахуванням вікових особливостей учнів у Типових навчальних планах реалізується через навчальні предмети "Українська мова (мова і читання)", "Російська, інша мова національної меншини (мова і читання)", "Іноземна мова".
Освітні галузі "Математика", "Природознавство" реалізуються через однойменні навчальні предмети, відповідно, – "Математика", "Природознавство".
Освітня галузь "Суспільствознавство" реалізується навчальним предметом "Я у світі ".
Освітня галузь "Здоров'я і фізична культура" реалізується навчальними предметами "Основи здоров'я" та "Фізична культура". Формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється в рамках курсу "Основи здоров'я" та інтегрується частково у змісті всіх предметів інваріантної та варіативної складових типових навчальних планів.
Освітня галузь "Технології" реалізується через предмети "Трудове навчання" та "Сходинки до інформатики".
Освітня галузь "Мистецтво" реалізується навчальними предметами "Образотворче мистецтво" і "Музичне мистецтво" або інтегрованим курсом "Мистецтво". Загальноосвітній навчальний заклад може обирати окремі курси музичного та образотворчого мистецтва або інтегрований курс "Мистецтво".
За наявності відповідного методичного забезпечення та належної підготовки педагогічних працівників за рахунок годин варіативної складової можуть вивчатися додаткові курси за вибором, зокрема: "Розвиток продуктивного мислення", "Риторика", "Абетка театрального мистецтва", "Ритміка", "Цікава економіка" та ін. Разом з тим години варіативної складової можуть бути використані на предмети інваріантної складової, на проведення індивідуальних та групових занять.
У початковій школі з першого року навчання може здійснюватися поділ класів на групи при вивченні української чи іншої мови навчання (мови і читання), української мови (мови і читання) у школах з навчанням мовами національних меншин, іноземної мови відповідно до чинних нормативів (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. №128).
При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну тривалість уроків у 1 класі - 35 хвилин, 2 - 4 класах - 40 хвилин.
Типові навчальні плани зорієнтовані на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.
пʼятниця, 6 травня 2016 р.
середа, 20 квітня 2016 р.
Любовь Мельникова's Slidely by Slidely Photo Gallery
Стрижнем усієї педагогічної роботи я вважаю особисте ставлення вчителя до збереження та зміцнення здоров'я школярів і формування в них позитивної мотивації щодо здорового способу життя. Від учителя залежить, чи впаде зерно турботи про своє здоров'я в душу дитини та як зробити так, щоб це зерно проросло й у майбутньому дало щедрий урожай |
понеділок, 11 квітня 2016 р.
неділя, 3 квітня 2016 р.
середа, 30 березня 2016 р.
четвер, 24 березня 2016 р.
МОН пропонує оцінювати дітей з 3-го класу
У новому проекті закону "Про освіту" буде прописана структура початкової школи, згідно з якою оцінювання учнів буде розпочинатись у 3-му класі. Про це під час проведення освітньої дискусії, що відбулась у рамках фестивалю управлінської майстерності "Kyiv EdFest", повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.
За його словами, початкова школа матиме два цикли: перший – це 1-й та 2-й клас, де навчання буде наближене до дошкільної освіти, не матиме системи оцінювання і домашніх завдань. Другий цикл це 3-й та 4-й клас, де навчання передбачатиме оцінювання учня.
"Дитина повинна йти до школи з радістю та зацікавленістю у навчанні", – підкреслив заступник міністра.
Також Хобзей зазначив, що батьки цікавляться саме початковою школою, оскільки це старт у навчальному процесі дитини.
Саме тому, за словами заступника міністра, необхідно враховувати дві важливі речі: підготовку вчителя та зміст навчальних програм.
"Для того, щоб відбулися зміни, і щоб суспільство повірило, що ми дійсно будуємо нову школу – треба стартувати у вересні 2018 року із змінами у двох найважливіших для батьків освітніх сферах: початковій і профільній старшій школі", - зауважив Павло Хобзей.
середа, 23 березня 2016 р.
вівторок, 22 березня 2016 р.
Новоспаська шкільна родина мандрувала стежиною вічності, стежиною поезії й мистецтва, що веде до невичерпних джерел духовності, до пізнання святині нашого народу – Шевченка. Ця стежина – неоціненний скарб творчості нашого співвітчизника Т. Г. Шевченка. Людини великого таланту і душі. Це людина з великої літери, людина, яку шанують у всьому світі. Та найбільше пишаємося Шевченком ми, українці. Він – наш великий поет. Іще ми називаємо його Великим Кобзарем, тому що ним написана велика книга правди життя – «Кобзар».Мої першокласники беруть участь в заході.
середа, 10 лютого 2016 р.
четвер, 28 січня 2016 р.
вівторок, 26 січня 2016 р.
вівторок, 5 січня 2016 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)